Nasi lektorzy hiszpański

Valerio Kosyuj

Hiszpan mówiący po polsku, doświadczony lektor współpracujący z naszym Centrum od 2016r. Siła spokoju. Zawsze świetnie przygotowany, cierpliwy i uśmiechnięty. Gwarancja udanych zajęć i szybkich postępów.

Przyjechałem do Polski z Malagi, znajdującej się na południu Hiszpanii, pięć lat temu. Chciałem poznać kraj Chopina, ponieważ jestem również pianistą, a to mój ulubiony kompozytor. Zostałem jednak dłużej i widząc wśród Polaków wielkie zainteresowanie językiem hiszpańskim zacząłem tu uczyć. Oprócz hiszpańskiego, mówię biegle w innych językach, moje szerokie zainteresowania realizuję pomiędzy pracą i fortepianem. Lubię potańczyć salsę, bachatę, pójść do teatru czy na klasyczny koncert, ale również uprawiać sporty, czytać. Uważam, że warto uczyć się hiszpańskiego, ponieważ jest to język, którego używa większość ludzi na świecie, a przy okazji jest prosty w wymowie i bardzo melodyjny. Znajomość języków obcych otwiera możliwości poznania nowych ludzi, ułatwia podróże oraz zwiększa perspektywy znalezienia pracy. Zachęcam także do odwiedzenia pięknej Andaluzji, z której przyjechałem. Prezentuje ona prawdziwy hiszpański klimat, wiele ciekawych miejsc oraz wyjątkową mieszankę kulturową, jakiej nie da się poczuć nigdzie indziej.

Llegué a Polonia desde Málaga, que está en el sur de España hace 5 años. Quería conocer el país de Chopin, porque también soy pianista y es mi compositor favorito. Me he quedado aquí más tiempo y al ver entre los polacos un gran interés por la lengua española, empecé a enseñarlo. Aparte del español hablo otros idiomas, todos mis intereses/aficiones las realizo entre el trabajo y el piano. Me gusta bailar salsa, bachata, ir al teatro y a conciertos clásicos pero también hacer deporte, leer, etc. Creo que merece la pena estudiar español ya que es uno de los idiomas más usados en el mundo y además, es fácil en pronunciación y muy melódico. El conocimiento de diferentes lenguas abre puertas para conocer a nuevas personas, facilita los viajes y también ayuda en las perspectivas de trabajo. Os invito también a descubrir y visitar Andalucía, presenta un verdadero clima español, muchos sitios interesantes y una excepcional mezcla de culturas que no se puede experimentar en ningún otro sitio.

Magdalena Matuszewska

Współpracuje z naszym Centrum od 2017r. Dynamiczna, wymagająca, ale cierpliwa, specjalistka od grup młodzieżowych i dorosłych.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Filologia hiszpańska i amerykanistyka filologiczna o specjalności językoznawstwo. Lubię uczyć się języków obcych, a uczenie innych miałam po prostu we krwi. Uwielbiam podróżować, poznawać ludzi i ich kulturę, doświadczać czegoś nowego, nieznanego. Podziwiam świat także spod powierzchni wody.

Andres Sanchez de Mora Parody

Współpracuje z nami od 2019 r. Nauczyciel hiszpańskiego z wykształcenia, czyli prawdziwy skarb wśród native speakers! Ma rewelacyjny kontakt ze słuchaczami, nieustająco rozwija swój warsztat lektorski i poszukuje nowych metodycznych inspiracji.

Cześć, jestem Andrés. Pracuję jako nauczyciel języka hiszpańskiego od czterech lat (trzy w Hiszpanii i jeden w Warszawie). Szczególnie lubię uprawiać sport i bawić się z dziećmi. Moją główną motywacją jako nauczyciela jest zachęcenie uczniów do nauki i zabawy jednocześnie, ponieważ nauka przez zabawę jest dwukrotnie skuteczniejsza.

Andrea Yamila Ortellado

Andrea dołączyła do naszego zespołu w 2020r. Jest przesympatyczną lektorką pochodzenia argentyńskiego, która realizuje swoje lektorskie pasje przede wszystkim w pracy z dziećmi. Cierpliwa i uśmiechnięta, tworzy na zajęciach atmosferę życzliwości i bezpieczeństwa. ¡Hola! ¡Mi nombre es Andrea Yamila! Hace unos años llegué a Polonia, desde mi lejana Argentina, para conocer un poco más sobre la cultura polaca y hacer un poco de turismo de norte a sur... pero me enamoré de Varsovia y me terminé quedando para conocerla un poco más. En Argentina estudié la carrera de Comunicación Social, y actualmente me encuentro estudiando Filología Española aquí en Varsovia.  Hace años que me dedico a enseñar... primero enseñé comunicación social en mi ciudad natal y actualmente soy profesora de español aquí. Disfruto de mi trabajo y me hace sentir bien, el hecho de pensar que es mi forma de contribuir a la sociedad polaca con todo lo que me ha dado.
-----
Hi! My name is Andrea Yamila! A few years ago I came to Poland, from my distant Argentina, to learn a little more about Polish culture and do a little tourism from north to south ... but I fell in love with Warsaw and ended up staying to get to know it a little more. In Argentina I studied the career in Mass Communication and Journalism, and I am currently studying Spanish Philology here in Warsaw. I have been teaching for years ... I first taught social communication in my hometown and I am currently a Spanish teacher here. I enjoy my work and it makes me feel good to think that it is my way of contributing to Polish society for all that it has given me.